5. 12. 2017

Kosmetický postup s IVEN COSMETICS a PAničkou


IVEN NA CESTÁCH

2. dílKOSMETICKÝ POSTUP S IVEN COSMETICS a PAničkou


Když přijde poprvé klientka na kosmetické ošetření, kladu důraz na profesionální přístup, relaxaci a pohodlí. Po krátkém úvodním povídání, kdy se dozvím, jak o svoji pleť pečuje (zda má nějaké alergie, případně zdravotní omezení atd.), představím, jak probíhá kosmetické ošetření u mě.

Nezapomeňte, že firma IVEN COSMETICS má speciální postupy a mohou se lišit od běžné kosmetické praxe.

Jako první pleť povrchově očistím. Zde zůstávám u praxí ověřeného postupu, tzn. pleťové mléko a pleťová voda. Možná Vás napadne otázka PROČ? Ráda Vám na ní odpovím. Pleťové mléko je mastná emulze, která dokáže rozpouštět zbytky make-upů a nečistot z ovzduší, které jsou v pórech. Aby emulze póry ještě více neucpávala, musíme vždy pro dokonalé dočištění použít pleťovou vodu, která navozuje správné pH, zvýší tak průnik účinných látek ze sér, gelů, ampulí nebo krémů. Dočistí všechny zbytky nečistot, vč. emulgátorů (je to stejný proces, jako když si myjete ruce – špínu emulgujete a pak smýváte) - viz. přiložené video. Následně je pleť krásně připravená přijmout veškeré aktivní látky z dodávaných přípravků.

Přípravky jako jsou dva v jednom, případně čistící gely, pěny a jiné nedoporučuji, protože vždy mají mastnější základ a obsažené emulgátory pleť tak dobře nedočistí jako pleťová voda.

Aby čištění bylo dokonalé, využívám ultrazvukovou špachtli. Díky ultrazvuku se malé částečky rozmělní a jsou z pleti odstraněny bez podráždění nebo zarudnutí.

Po povrchovém čištění následuje kosmetická masáž.

Kosmetickou masáž provádím 15–20 minut. Na pleť jako první nanáším přípravek COLLAGEN dle typu pleti a začínám masírovat. Zároveň zde už klientce nabízím možnost použití vysoké frekvence a vysvětlím k čemu nám slouží. Podle stavu pokožky nabízím klientce možnost aplikace speciální ampule. Jedná se o HYDRATATION SHOCK nebo COLLAGEN SHOCK. Ampule mají větší účinnost, protože jejich inovativní složení zaručí, aby se aktivní látky dostaly do pleti co nejhlouběji. Masíruji pouze přípravky COLLAGEN. COLLAGEN přípravky mají nižší skluznost oproti oleji, ovšem mám jistotu, že pleť neucpávají. Neboť olej má velkou molekulu a při masírování se zapracuje do pleti, která následně nedokáže přirozeně přijímat aktivní látky z pěstících přípravků. Po masáži s COLLAGENEM je efekt okamžitě znatelný jak vizuálně, tak pohmatem.

Následuje napářka s ozonem, která trvá okolo 5-8 minut podle typu pokožky. Ozon je při kosmetickém ošetření jedinečný. Má vysoce antibakteriální účinky. U senzitivní pokožky nenecháváme napářku příliš dlouho. To platí i u pokožky s kuperózou ( pokožka se žilkami). Zde platí, že postižená místa přikrýváme gázou. Pokud je pleť pevná, pórovitá nechávám napářku déle, aby hloubkové čištění bylo snadnější.

Dnes se již nedoporučují teplé obklady, ty pokožku ještě více dráždí díky přímému kontaktu s teplým obkladem. Nedoporučují se ani zahřívací gely. Většina klientek nemá ráda prudké zahřátí pokožky. Po aplikaci gelu pleť zrudne a hrozí riziko vzniku kuperozy.

Po napářce začínám pleť manuálně hloubkově čistit.

Když je pleť precizně vyčištěná, následuje vždy použití vysoké frekvence (skleněná baňka), která je jednou z mnoha funkcí přístroje Belex 08 - značky Sorisa. Při kontaktu skleněné baňky je cítit ozon, který se při kontaktu s pokožkou chová jako aktivní kyslík. Velmi důležitý je ozon na dokonalou desinfekci, právě po hloubkovém čištění díky jeho antibakteriálním vlastnostem. Využíváme červené, nebo fialové baňky.

Dále můžeme klientce nabídnout 4% chemický peeling s kyselinkou glykolovou. Zde vysvětluji, že dnes jsou klasické peelingy nevhodnou formou odstraňování rohové vrstvy, protože jejich součástí jsou nepravidelná abraziva. Ty pod mikroskopem mají tvar různých ostrých mnohoúhelníků, které dokáží pokožku nepěkně poranit – poškrábat. Chemický peeling velmi šetrně a viditelně odstraní rohovou vrstvu.

Součástí základního kosmetického ošetření je i ionizace, při které za pomoci využití funkce iontů dochází k dokonalému buněčnému za zásobení vodou, tzn. maximální hloubková hydratace a zavedení aktivních látek dovnitř pleti. V našem případě aplikujeme přípravek COLLAGEN dle typu pleti, případně KYSELINU HYALURONOVOU. Případně při luxusnějším ošetření mohu nabídnout opět COLLAGEN SHOCK nebo HYDRATATION SHOCK ampulku.

Postupně využívám i další druhy elektro kosmetického ošetření, např. galvanizace, diamantová dermabraze, desinkustrace, vakua atd. O možnostech elektro kosmetiky si povíme v příštím díle.

Po ionizaci vyberu vhodnou pleťovou masku, případně i oční masku a nechám klientku 15-20 minut odpočívat. Po smytí nanáším COLLAGEN dle typu pleti a vhodný krém.

Velice příjemným ošetřením je i mikromasáž očního okolí. Právě v těchto místech se ukazují první vrásky. Mikromasáž očního okolí je i doporučována lékaři, protože její speciální tahy dokáží pročistit slzné kanálky, a tak se následně zbavit toxinů a těžkých kovů.
V dnešní době se po hloubkovém čištění, použití elektro kosmetiky nedoporučuje okamžitá aplikace make-upu a doporučuje se minimalizovat kontakt pleti s vodou minimálně 2- 3 hodiny po ošetření.

Během kosmetického ošetření, získává klientka veškeré informace o své pleti, aby následně byla její domácí péče úspěšná.

Díky přístroji Belex 08, který má velké množství funkcí a použití, mohu nabídnout nespočet různých ošetření dle typu pleti.


Jedna z mnoha variant je COLLAGENOVÁ kúra. Ta se doporučuje 1x týdně po dobu 4 až 6 týdnů dle potřeby pokožky.

Další možnost je COLLAGENOVÁ a ELASTINOVÁ kúra luxury s využitím elektrokosmetiky a hlavně masky pro pasivní cvičení.

HYALURONOVÉ ošetření s INTENZIVNÍM LIFTINGEM a elektro kosmetickým ošetření patří mezi nejlepší druhy ošetření.


ALE TO VŠE V DALŠÍCH DÍLECH, proto sledujte náš IVEN blog a facebook.


Těším se na vás a vaše dotazy.

Kontaktovat mě můžete na tel.: 603 402 510, anicka@panicka.com
nebo přímo Evu z IVEN COSMETICS na tel.: 777 113 334, eva@iven.cz

Vaše PAnička

P.S. Nezapomínejte, že základem profesionálního ošetření a domácí péče je povrchové čištění pleti. Při ranní očistě odstraníme výpotek pleti a tím docílíme maximálního vstřebání dodávaných aktivních látek. Při večerním čištění odstraníme make-up, zbytky nečistot nachytaných z ovzduší, naneseme vhodné přípravky a pleť je připravená k dokonalé regeneraci. Podívejte se na naše video.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Děkujeme za Vaše komentáře! Váš Iven Cosmetics